Özel ile Özdil arasında “bidon kafalı” atışması: Bu iftiranı sana yedireceğim

Gazeteci Yılmaz Özdil, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’la görüşen CHP Genel Başkanı Özgür Özel’i hedef almıştı. Özdil konuyla ilgili, “Asrın lideri Özgür Özel’e ‘Koltuk’ verdi” başlıklı video yayımladı, Özel ise, “Geçmişte ‘Bidon Kafa’ diye köşe yazısı yazmış arkadaş, seçimin ertesi günü… Bunlar kutuplaşma olmadıkça yaşayamazlar” diye tepki gösterdi. 

“VAKTİYLE ELEŞTİRMİŞTİM, ONUN HIRSI BUNDAN”

Ekol TV’de Armağan Çağlayan’ın sorularını yanıtlayan Özel, şunları söyledi: 

“Kutuplaşma ortamından beslenenler var. Normal siyaset ortamında kendisine yer olmadığını düşünenler var. Mesela bir adam Youtube videosu çekiyor, ağır hakaretler ediyor. Bana hırsı ne? Geçmişte ‘Bidon Kafa’ diye köşe yazısı yazmış arkadaş, seçimin ertesi günü. Bir yerde sular kesilmiş, ‘Hadi bakalım bidon kafalılar, bu iktidarı siz seçtiniz şimdi gidin su sırasına girin’ diyor. Ben vaktiyle bunu eleştirmiştim, onun da hırsı bundan. İyi ki de onunla aramda böyle bir açı var.”

“ARKADAŞ SEÇMENE SÖVÜYOR”

Özel, sözlerinin devamında “O, ‘hatamız nerede’ demek yerine, oy vermeyen seçmene ‘bidon kafa’ diyen zihniyet. 47 yıldır ilk kez birinci parti olmamızın sebebi, bu zihniyetten yaşadığımız kopuş. Seçmen dediğin kişi birer insan, işsiz, aç, yoksul, ötekileştirilmiş, yalnız, endişeli. Ona diyorsun ki bu ülkeyi kim yönetsin. Sen ona güven vermediysen, o da sana oy vermediyse bidon kafa olan sensin. Yani, siyasetçinin kendisi. Kafasını duvara vurup nerede yanlış yaptım demesi lazım. Seçmene kafa tutan bir yaklaşımı reddediyorum. Arkadaş, seçmene sövüyor. Bunlar kutuplaşma olmadıkça yaşayamazlar. Sürekli bir kavga ortamı olsun, iki taraf birbiriyle sürekli çatışma halinde olsun biz de bu tarafa mermi satalım… Boşuna endişeleniyorlar, bu içine girdiğimiz süreç ne sorunları çözer, ne tartışmaları bitirir biz ne gidip AK Parti ile koalisyon oluruz. Sen yine de muhalif olursun” ifadeleriyle isim vermeden Yılmaz Özdil’i eleştirdi.

“SANA BU İFTİRANI YEDİRECEĞİM”

Özel’in sözlerine sinirlenen Özdil, sosyal medyadan paylaşım yaptı. Özdil, şu ifadeleri kullandı: 

“Buket Aydın’ın lideri Özgür Özel, sana bu iftiranı yedireceğim. ‘Erken seçim istemiyor, AKP’nin toparlanmasına fırsat tanıyor’ dediğim için bana saldıran Özgür Özel, sana bu iftiranı yedireceğim. Namuslu gazetecilere küfreden trollerin abisi Özgür Özel, sana bu iftiranı yedireceğim. Bana milletvekiliyken yıllarca ‘Yılmaz abi’ diyen Özgür Özel, şimdi niye çıkıp iftira attığını -gözlüğünü çıkardın ama- gözüne sokacağım.” 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x